Dzieje Polski i Polaków do roku 1795. Wielka ilustrowana historia Polski

Na zakończonych w niedzielę Krakowskich Targach Książki miał premierę album „Dzieje Polski i Polaków. Wielka ilustrowana historia Polski”. Prezentowane w niej dzieła malarskie pochodzą z kolekcji muzeów polskich i zagranicznych, które specjalnie na potrzeby publikacji udostępniły wydawcy swoje najcenniejsze zbiory.

Książka została opracowana w wielkim formacie: 24 cm x 33 cm. Wybrane dzieła sztuki są reprodukowane w wymiarach 48,6 cm x 33 cm, a te ocenione przez zespół redakcyjny jako wyjątkowe, w rozkładanych arkuszach 71 cm x 33 cm. Wszystko na papierze kredowym i na ponad 330 stronach.

Autorka, Joanna Wieliczka-Szarek znana jest wielu książek i dla wielbicieli historii nie wymaga rekomendacji. W zwięzłych słowach opisuje najistotniejsze wydarzenia od początków państwa polskiego. Autorka dodatkowo wplata w tekst anegdoty wzbogacające przekaz historyczny i czyniący go jeszcze bardziej interesującym.

No okładce widzimy fragment obrazu Jana Matejki „Zawieszenie dzwonu Zygmunta na wieży katedry w Krakowie w 1521 roku” namalowany w 1874 roku i znajdujący się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Książka została podzielona na trzy podstawowe rozdziały, tak jak dzielą się polskie dzieje – od czasów powstania Polski, aż do czasów rozbiorów, a więc: Polska Piastów, Polska Jagiellonów, Rzeczpospolita Obojga Narodów.

Dla miłośników malarstwa historycznego opowiadającego dzieje Polski pozycja obowiązkowa.

Jak zapewnia Wydawnictwo, w przygotowaniu jest druga część tego pięknego albumu.

Książkę można nabyć TUTAJ

Opr. na podstawie informacji prasowej.